Новости

Edendame keskkonnasäästliku mõtteviisi kooli ja lasteaia keskkonna uuendamisel 29. июля Kabala Lasteaed-Põhikool

28. juulil oli selline päev, millest ei saa jätta rääkimata. Avaldan Kabala Lasteaed-Põhikooli pere nimel SUURED SIIRAD TÄNUD EESTI INIMESTELE, kes toetavad taaskastuse mõtteviisi ning tänu kellele saame oma kooli ja lasteaia keskkonda paremaks muuta ilma suuri kulutusi tegemata. Selle teo juures on kõige olulisem see, et taoliselt toimides, vähendame masstoodangut ja sellega kaasnevat energiakulu ning prügi tekkimist ja lõpuks hoiame loodust ka meie tulevastele põlvkondadele. Väljavahetavatele asjadele leiame kindlasti ka uut kasutust, nt valamud ja vanad lauad kokku teevad imelise mudaköögi lasteaialaste mänguväljakul, vanadest kappidest saab teha lauamänge ja miks mitte luua väike koolinoorte ja võib olla koos lastevanematega koolifirma ning teenida koolile vanast kraamist tehtud asjade müügist tulu ja nii edasi, ideid võib arendada lõpmatult.

28. juulil hommikust hilisõhtuni toimetasime koostöös Kullerbuss OÜ ja OÜ Fox disain inimestega, et tuua koolile ja lasteaiale üle Eesti headelt inimestelt saadud mööblit ja tehnikat, millega saame oma kooli ja lasteaia õppe- ja töökeskkonda uuendada. Kell 21.30 lõpuks jõudsime kahe kaubaveo firmade inimestega kohale ning ma pean ausalt ütlema, et eestalsed on üks väga arukas, töökas, hooliv, lahke ja ühtehoidev rahvas. Ma ei jõua praegu veel loetleda, kui palju me lõpuks vajalike asju saime (vt päeva töö tulemust fotoalbumist siit), kuid igal pool pakuti meile neid aina juurde ning pidime tellima lisavedu, millest lõpuks ikka ei piisanud, et kogu kaup ühe päevaga kohale jõuaks. Eks nüüd tuleb transportimiseks lahtivõetud mööblit hakata kokku panema ja ruumidesse paigutama. Tööd meil jagub ja see teeb ainult rõõmsaks.

Igal juhul avaldan kõigile taaskasutuse algatuses ja keskkonnasäästliku mõtteviisi edendamises kaasalöönud inimestele veel kord siirast tänu ja soovin kogu meie kooli ja lasteaia poolt kõigile palju tervist:

Andres Parts Suurupist

Arko Kask Sindist

Aleksander Bailagašev Järvamaalt Koigi külast

Kirsi Kullerkupp Viimsist

Agur Maandi, Tatjana Borzenkova, Anne-Ly Ville, Janika Kees, Piret Padjus, Pille-Riin, Anette Kaerpõld, Sigrid Kleidov, Kertu Tikkop ja Kairi Palusoo Tallinnast

Airi Meritamm Keilast

Einar Kurrusk Aruvallast Tossi talust