Наши истории

Koolieelikud Rapla Keskraamatukogus 20. января Kabala Lasteaed-Põhikool


20. jaanuaril külastasid meie lasteaiarühmade koolieelikud Rapla Keskraamatukogu. Meid võttis lahkelt vastu Ingrid Teder, kes tutvustas meile raamatukogu ruume ja jagas selgitusi raamatukogu töö kohta. Oma ringkäiku alustasime näitusesaalist, edasi suundusime kojulaenutuse osakonda.

Lasteosakond on raamatukogus eriti põnev ja värviküllane, seal leidub kirjandust nii päris väikestele kui ka suurematele lastele, lisaks on veel lauamänge. Lugemissaalis saime teada, et seal saabki ajalehti ja ajakirju lugeda, arvutitel töötada, dokumente välja trükkida ja muud kasulikku teha. Põikasime komplekteerimisosakonda, kus kolm asjalikku tädi valivad ja tellivad raamatuid nii keskraamatukogu kui ka haruraamatukogude jaoks.

Astusime sisse ka Raplamaa Mälukeskusesse, kus saime näha vanu fotosid Raplast ja teistest paikadest. Üks laps oli nii tubli, et tundis vanaaegselt fotolt eksimatult ära Viljandi järve. Laste mängutoas kuulasime ettelugemist. Lõpuks suundusime veelkord lasteosakonda, kus lehitsesime raamatuid ja mängisime kuulimängu.

Nüüd on koolieelikutel väga hästi teada, kus nad saavad laenutada vajalikke raamatuid, aga ka heliplaate ja lauamänge. Samuti on raamatukogus võimalus mõistlikult ja kasulikult aega veeta.

 

Lugu ja pildid:

lasteaiaõpetaja

Tiina Viin

 

20. jaanuaril külastasid meie lasteaiarühmade koolieelikud Rapla Keskraamatukogu. Meid võttis lahkelt vastu Ingrid Teder, kes tutvustas meile raamatukogu ruume ja jagas selgitusi raamatukogu töö kohta. Oma ringkäiku alustasime näitusesaalist, edasi suundusime kojulaenutuse osakonda.

Lasteosakond on raamatukogus eriti põnev ja värviküllane, seal leidub kirjandust nii päris väikestele kui ka suurematele lastele, lisaks on veel lauamänge. Lugemissaalis saime teada, et seal saabki ajalehti ja ajakirju lugeda, arvutitel töötada, dokumente välja trükkida ja muud kasulikku teha. Põikasime komplekteerimisosakonda, kus kolm asjalikku tädi valivad ja tellivad raamatuid nii keskraamatukogu kui ka haruraamatukogude jaoks.

Astusime sisse ka Raplamaa Mälukeskusesse, kus saime näha vanu fotosid Raplast ja teistest paikadest. Üks laps oli nii tubli, et tundis vanaaegselt fotolt eksimatult ära Viljandi järve. Laste mängutoas kuulasime ettelugemist.

Lõpuks suundusime veelkord lasteosakonda, kus lehitsesime raamatuid ja mängisime kuulimängu.

Nüüd on koolieelikutel väga hästi teada, kus nad saavad laenutada vajalikke raamatuid, aga ka heliplaate ja lauamänge. Samuti on raamatukogus võimalus mõistlikult ja kasulikult aega veeta.

 

Lugu ja pildid:

lasteaiaõpetaja

Tiina Viin