4H sõbrapäev 31. mai Kabala Lasteaed-Põhikool

4H sõbrapäeva pildigaleriid saab järgi vaadata SIIN.

4H sõbrapäeval tulid meile kooli külla 4H peakontorist sekretär Eda Hanni, tegevjuht Annika Kallasmaa ning kaks 4H noorteaktiivi liiget Laura ja Mirdo. Üks üllatuskülaline oli ka - Hubert.

Ürituse kavas oli meie kooli 4H klubi näidend sõprusest ja 4H põhimõtetest. Oli tore näha laste näitlemisoskust ja ka seda, et neile meeldis näidelda. Näidendi ajal kaasasid esinejad ka publikut lõbusalt koos võimlema. Näidendi lõpus lauldi koos 4H laulu.

Seejärel 4H peakontori esindajad rääkisid 4H-st laiemalt: mis organisatsioon see on ja millega tegeldakse, kui palju on 4H klubisid üle Eesti ja kus nad tegutsevad. 4H noorteaktiivi esindaja Laura rääkis, et 4H on andnud talle palju võimalusi ja hulganisti sõpru, kellega saab alati huvitavaid asju koos teha.

4H põhimõte on “Õpime tegutsedes!”.

Selgitati, mida tähendavad 4H-d:

Hands -käed, ehk isetegemine

Heart -süda, ehk sõprus ja südamlikkus

Head -pea, ehk enda peaga mõtlemine

Health -tervis, ehk tervisliku eluviisi edendamine

Pärast toimus kaks vahvat mängu “Molekulid ja aatomid” ning “Kehaosad maas” ja ühispildistamine Hubertiga.

Siis jagasime elevust täis lapsed kolme rühma, kes külastasid järjestikku kolme töötuba.

“Maitsevõie valmistamine” - meeskondades loksutati vahukoor võiks ning lisati oma maitse järgi erinevaid maitseaineid. Igaüks sai proovida oma tehtud võid võileivaga. Töötoa läbiviija Eda Hanni.

“Maaelu äraarvamise mängud” - tutvuti erinevate maakodu loomadega ning püüti leida nende pojad; pandi kokku seemnete nimetused õigete seemnetega; arvati ära põllutööde tehnikate nimetused ja tegevused. Töötoa läbiviija Annika Kallasmaa.

“Loogika- ja kiiruse mängud” - peeti interaktiivset lehma lüpsmise võistlust, pandi kokku kiiruse peale värvi puslet, prooviti täpsusviskeid minikorvpallis ja konnamängus, püüti vedada kuulikest läbi aukliku labürinti. Töötoa läbiviijad Laura ja Mirdo.

Ürituse lõpus kogunesime suurde sõbraliku ringi, meenutasime 4H põhimõtteid, tänasime külalisi ja võtsime ka ise väikseid meeneid vastu.

Ühtlasi tuletati meelde, et  sel suvel 18.-21. juulil toimub 4H suurlaager Võhandu puhkekeskuses, kuhu on oodatud kõik lapsed, nii klubide liikmed kui ka mitteliikmed. Meie koolis saab laagri kohta rohkem infot direktor Pille Lille käest, kes on ühtlasi 4H klubi juhendja.

4H sõbrapäeva pildigaleriid saab järgi vaadata SIIN.

4H põhimõte on “Õpime tegutsedes!”.

Selgitati, mida tähendavad 4H-d:

Hands -käed, ehk isetegemine

Heart -süda, ehk sõprus ja südamlikkus