Uudised

Kabala Lasteaias-Põhikoolis hakatakse samme lugema 30. oktoober Kabala Lasteaed-Põhikool

Käesoleva õppeaasta novembrikuust alates hakatakse Kabala Lasteaias- Põhikoolis iganädalaselt jälgima ja üles kirjutama oma tehtud samme. Lasteaia-põhikooli tervisenõukogu otsustas, et aasta läbivaks motoks võetakse tunnuslause „Meie loeme samme”.

Eesmärk on motiveerida lapsi, õpetajaid ja teisi töötajaid rohkem liikuma ning oma läbitud samme ka teadlikult jälgima ning neid üles kirjutama.

Otsest kohustust muidugi kellelegi sellega ei kaasne ja kedagi ei sunnita ostma erilisi sammulugemise seadmeid. Sammude arvestamisel võib kasutada sammulugejaid, spordikellasid, nutitelefonide erinevad äppe, mis suuremas osas on tasuta tarkvara. Peamine on, et nädala liikumise ajalugu on reaalselt tuvastatav. Lasteaialaste ühiseid rühma samme saavad hakata jälgima rühmaõpetajad.

Kabala Lasteaia-Põhikooli direktor Margo Hussar peab väga oluliseks, et tervist edendava lasteaia ja -kooli märki kandev õppeasutus ka reaalselt astub samme tervise ning mõtestatud liikumise suunas. Samuti on oluline teadlik nutiseadmete kasutuselevõtt enda tervise huvides. Suuremal osal lastest ja õpetajatest on vähemalt nutitelefonid juba niigi olemas.

Enda läbitud sammude arv antakse igal reedel üles oma klassi-, või rühmaõpetajale. Kogu info lasteaias ja koolis koondab enda kätte liikumisõpetaja Indrek Huopolainen, kes on ühtlasi ka tervisenõukogu juht.

Plaanis on iga veerandi lõpus premeerida tublimaid õpilasi ning personaliliiget mingi tervisealase auhinnaga. Õppeaasta lõpus antakse välja ka suurema väärtusega peaauhind absoluutselt tublimale sammujale.

Loodame, et lapsed ja töötajad võtavad mõtte omaks, hakkavad oma samme lugema ja sellest kujuneb pikemas perspektiivis juba eneseteadlik tervise jälgimine.