Meie lood

Tallinnas Kodanikuhariduse programmi Minu Riik õppepäeval 02. juuni Kabala Lasteaed-Põhikool


Programmiga MINU RIIK Tallinna.

20.mail osalesid 9.klassi õpilased Tallinnas Kodanikuhariduse programmi Minu Riik õppepäeval.

Päev algas Lennusadamas, kus kohtusime giidiga,  kes tutvustas meile päevakava. Tund Lennusadamas möödus kiirest ja edasi suundusime juba Toompeale. Kõigepealt tegime tiiru mööda vanu tänavaid, kus giid näitas ja tutvustas ajaloolisi hooneid. Siis imetlesime  Tallinna panoraami ja oligi aeg minna Toompea lossi. Läbinud kõik vajalikud kontrollid, viidi meid riigikogu saali ajakirjanike rõdule, kus meie giid Archibald tutvustas meile riigikogu saali ja seda, kuidas toimub seal igapäevane töö. Kahjuks ei olnud saalis kedagi, sest tulin välja, et reedel on üldse riigikogus vaba päev. Edasi liikusime ühte ruumi, kus kõigepealt saime kokku riigikogu liikme Siret Kotkaga ja siis toimus väike viktoriin sellest, mida olime kuulnud ja näinud. Hiljem selgus, et meie koolist olid parimad vastajad Angeelika ja Marten. Väike lõuna riigikogu sööklas ja järgmisena läksime Eesti Panga hoonesse, kus tutvustati maja ja seda, mida selles hoones tehakse. Päeva viimane kohtumine oli Euroopa Elamuskeskuses, kus anti ülevaade sellest, millega selles  majas tegeletakse.

Sellega meie päev Tallinnas lõppeski ja oli aeg tagasiteele asuda. Päev möödus kiiresti ja huvitavalt. 

9.klass.

Programmiga MINU RIIK Tallinna.

20.mail osalesid 9.klassi õpilased Tallinnas Kodanikuhariduse programmi Minu Riik õppepäeval.

Päev algas Lennusadamas, kus kohtusime giidiga,  kes tutvustas meile päevakava. Tund Lennusadamas möödus kiirest ja edasi suundusime juba Toompeale. Kõigepealt tegime tiiru mööda vanu tänavaid, kus giid näitas ja tutvustas ajaloolisi hooneid. Siis imetlesime  Tallinna panoraami ja oligi aeg minna Toompea lossi. Läbinud kõik vajalikud kontrollid, viidi meid riigikogu saali ajakirjanike rõdule, kus meie giid Archibald tutvustas meile riigikogu saali ja seda, kuidas toimub seal igapäevane töö. Kahjuks ei olnud saalis kedagi, sest tulin välja, et reedel on üldse riigikogus vaba päev. Edasi liikusime ühte ruumi, kus kõigepealt saime kokku riigikogu liikme Siret Kotkaga ja siis toimus väike viktoriin sellest, mida olime kuulnud ja näinud. Hiljem selgus, et meie koolist olid parimad vastajad Angeelika ja Marten. Väike lõuna riigikogu sööklas ja järgmisena läksime Eesti Panga hoonesse, kus tutvustati maja ja seda, mida selles hoones tehakse. Päeva viimane kohtumine oli Euroopa Elamuskeskuses, kus anti ülevaade sellest, millega selles  majas tegeletakse.

Sellega meie päev Tallinnas lõppeski ja oli aeg tagasiteele asuda. Päev möödus kiiresti ja huvitavalt. 

9.klass.