Uudised

ARUKATE ÕPILASTE AKADEEMIA 08. detsember Kabala Lasteaed-Põhikool


ARUKATE ÕPILASTE AKADEEMIA on Rakett69 stiilis küsimuste ja ülesannetega loodus- ning täppisteaduste teemaline tore üritus.  Harivale koosviibimisele lisaks on see võistlus, kus võistlejatele tulevad kasuks nii koolis õpitud teoreetilised teadmised kui enda taiplikkus ja silmaring.

Seekord oli toimumiskoht Haapsalu Kutsehariduskeskus ja meie kool osales üritusel esimest korda. Siinkohal pean kiitma ka HKHK meeskonda. Majutus- ja toitlustuserialade õpilased olid võistlejatele valmistanud energiapausiks einelaua ja nii maitsvat kooki, kui nad meile valmistanud olid, poest küll osta ei saa. Ka oli võistluse korraldamisel rakendatud kontoritöö ja IT erialade õpilasi.

Võistkondi oli osalemas kokku 11, võistkonnad olid 4 liikmelised ja meid esindasid seekord 9. klassist Gertu-Liis, Markus ja  Renaldo-Robin  ning 7. klassist Martin.  Auhinnalisest kohast jäi seekord küll 0.5 punkti puudu, aga 22 punkti esimese korra kohta pole üldsegi paha, punktiskoor on meil nüüd avatud.

Küsimused olid erineva raskusastmega, elementaarsest „Mis vahe on taimsel ja loomsel rakul?“ ja võiskonna poistele ilmselt unepealt teada olevast „Millise aine keemiline valem on CH3CH2OH ?“ , kuni ülesandeni meisterdada hologramm, millega saab vaadata žüriiliikme telefonist 3D-na youtube videot. Viimasega said meie lapsed väga hästi hakkama.

Tänan meie võistkonna hea tulemuse eest meie tublisid õpilasi ja õpetajaid!

 

Marco Saluste

 

Fotod

ARUKATE ÕPILASTE AKADEEMIA on Rakett69 stiilis küsimuste ja ülesannetega loodus- ning täppisteaduste teemaline tore üritus.  Harivale koosviibimisele lisaks on see võistlus, kus võistlejatele tulevad kasuks nii koolis õpitud teoreetilised teadmised kui enda taiplikkus ja silmaring.

Seekord oli toimumiskoht Haapsalu Kutsehariduskeskus ja meie kool osales üritusel esimest korda. Siinkohal pean kiitma ka HKHK meeskonda. Majutus- ja toitlustuserialade õpilased olid võistlejatele valmistanud energiapausiks einelaua ja nii maitsvat kooki, kui nad meile valmistanud olid, poest küll osta ei saa. Ka oli võistluse korraldamisel rakendatud kontoritöö ja IT erialade õpilasi.

Võistkondi oli osalemas kokku 11, võistkonnad olid 4 liikmelised ja meid esindasid seekord 9. klassist Gertu-Liis, Markus ja  Renaldo-Robin  ning 7. klassist Martin.  Auhinnalisest kohast jäi seekord küll 0.5 punkti puudu, aga 22 punkti esimese korra kohta pole üldsegi paha, punktiskoor on meil nüüd avatud.

Küsimused olid erineva raskusastmega, elementaarsest „Mis vahe on taimsel ja loomsel rakul?“ ja võiskonna poistele ilmselt unepealt teada olevast „Millise aine keemiline valem on CH3CH2OH ?“ , kuni ülesandeni meisterdada hologramm, millega saab vaadata žüriiliikme telefonist 3D-na youtube videot. Viimasega said meie lapsed väga hästi hakkama.

Tänan meie võistkonna hea tulemuse eest meie tublisid õpilasi ja õpetajaid!

 

Marco Saluste

 

Fotod